Czy jest możliwe, aby reakcja alergiczna występowała bardzo długo po ukąszeniu?

Dzień dobry, pytanie pewnie nietypowe. Czy jest możliwe aby reakcja alergiczna występowała bardzo długo po ukąszeniu? Otóż jakieś4 lata temu osa ugryzła mnie w pierś. Oczywiście napuchło parę dni bolało, ale w końcu wszystko zeszło. Od tamtej pory co jakis czas (1 w mies) na piersi w różnych miejscach pojawiają się takie lekko napuchnięte owalne (około 1 cm średnicy)bąble/miejsca nie wiem jak to nazwać. Swędzi mnie to. Po kilkunastu minutach to znika. Mam to tylko na tej piersi gdzie osa ugryzła

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest możliwe, że jest to wynik reakcji alergicznej. Niemniej jednak wątpię w to aby było to związane z ukaszeniem przez owada.