Czy jest szansa na zdrową ciążę po terminacji?

Witam. Rok temu po namowie profesorów, lekarzy i rodziny poddałam się zabiegowi terminacji ciąży w 20tc. Moje dziecko miało znacznie poszerzony układ komorowy łącznie z komorą IV i obie nerki hiperechogenne z niewielką pyelektazą. Badania genetyczne wykazały kariotyp prawidłowy. Okazało się, że najprawdopodobniej winą była infekcja kanału szyjki macicy, która wdała się w dziecko. Cytologie miałam robioną dopiero w 18tc i po odebraniu wyników wyszła niespecyficzna infekcja bakteryjna. Stan zapalny- średni. Po tym tragicznym dla mnie roku mimo obaw chciałabym spróbować zajść w kolejną ciążę. Jakie powinnam badania porobić zanim zaczniemy starania o kolejne dzieciątko? Nie chciałabym aby znowu spotkała mnie taka trudna decyzja, której do tej pory żałuję. Teraz pozostało mi tylko odwiedzenie synka codziennie na cmentarzu. Proszę wszystkich lekarzy o wypowiedź i nie potępienie mnie za terminacje ciąży.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Przed planowaniem ciąży radziłbym skonsultować się z ginekologiem oraz specjalistą chorób zakaźnych.