Czy każda tabletka z opakowania ma taki sam skład?

Mam takie pytanie. Mam 18 lat, we wtorek zapomniałam wziąć pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z opakowania. Dowiedziałam się, że we środę powinnam wziąć dwie z wtorku i środy, więc tak zrobiłam, tylko się pomyliłam, wzięłam tabletki z poniedziałku i wtorku, nie wiem co teraz zrobić. Biorę tabletki, gdzie na ich opakowaniu jest napisane: "Każda tabletka zawiera : (Tu jest podany skład)". Zastanawiam się czy każda tabletka w opakowaniu ma faktycznie taki sam skład. Co mam zrobić dalej? Czy w czwartek mam brać tabletkę ze środy, itd.? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Z Pani opisu można wnioskować, że stosuje Pani tabletki monofazowe tzn. takie, które zawierają jednakowe dawki hormonów w czasie całego cyklu. Wobec tego zamiana tabletki z jednego dnia na tabletkę z innego nie stanowi problemu w stosowaniu, chyba że dotyczy to ostatnich tabletek z opakowania , które mogą być tabletkami bez hormonów (zamiast odstawiania tabletek na czas krwawienia, inaczej tabletki placebo).

W tej sytuacji wydaje się, że może Pani przyjąć kolejną tabletkę z opakowania.
Należy pamiętać, że w związku z opóźnieniem przyjęcia pierwszej tabletki z opakowania należy przez ok 7 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji np prezerwatywę.

Redakcja abcZdrowie.pl