Czy kilkugodzinne opóźnienie w zażyciu pierwszej tabletki zmniejsza jej skuteczność?

Witam. Zawsze brałam tabletkę o 16:35, jednak dziś nie mogłam i wzięłam parę minut po 18.00. Dodam, że była to pierwsza tabletka z blistra. Chciałbym dalej brać tabletki o 16:35. Czy mogę tak zrobić i czy skuteczność ochrony przed ciążą nie zmalała? Biorę dwuskładnikowe tabletki. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani tak zrobić. Ochrona nie jest zmniejszona.