Czy zażycie niekompletnej tabletki antykoncepcyjnej zmniejsza ochronę?

Witam, skończyłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle, rozpoczęłam drugie i przyjęłam dziś 5 tabletkę. Jednak podczas brania 3 tabletki, położyłam ją sobie na języku, niestety musiałam ją wyciągnąć i położyłam na palcu i za jakąś chwile włożyłam z powrotem i połknęłam, niestety zauważyłam, że tabletka zostawiła ślad na palcu jakby zaczęła się rozpuszczać. Czy jeśli zostało coś na palcu to ochrona przed ciążą jest zmniejszona? Dodam że chłopak nigdy we mnie nie kończył.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisana sytuacja nie powinna mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji.
Pozdrawiam