Czy kobiety z dużą nadwagą mogą przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Witam, chciałabym zacząć zabezpieczać się tabletkami antykoncepcyjnymi, obawiam się jednak, że ze względu na moją wagę (114 kg przy 178 cm) lekarz odmówi mi ich przepisania. Czy moje obawy są zasadne czy jednak są tabletki przeznaczone dla kobiet XXL?

Lek. Paweł Szadkowski

Sama otyłość nie jest przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jednak mogą nimi być stany towarzyszące otyłości. Sugeruję udać się do ginekologa w celu dokładnej oceny pani stanu i dobrania najlepszej metody antykoncepcji.