Czy koniecznie należy przykleić plaster w pierwszym dniu miesiączki?

Zbliża się impreza i chciałabym już współżyć z moim chłopakiem. Do antykoncepcji chciałam użyć plastrów, tylko nie wiem, kiedy mam go przykleić i gdzie. Proszę o szybką odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeżeli kobieta po raz pierwszy stosuje plaster antykoncepcyjny, powinna poczekać do dnia wystąpienia krwawienia miesiączkowego.
Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki.
Jeżeli plaster został przyklejony po 1 dniu cyklu miesiączkowego, należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (niehormonalną) do dnia 7, kiedy zmienia się plaster.

Redakcja abcZdrowie.pl