Czy korzystanie z groty solnej jest odradzane przy chorobach ginekologicznych?

Grota solna a podejrzenie nowotworu. Witam, jestem po konizacji szyjki macicy, czekam na wyniki biopsji z szyjki i z macicy. Do tej pory często korzystałam z groty solnej - w przeciwwskazaniach jest choroba nowotworowa. Sama grota odpręża, relaksuje, czy chodzi o zmianę klimatu? Sama często podróżuje i Pani ginekolog nie odradza mi tego. O grotę nie zapytałam. Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić czemu grota jest odradzana? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli jest takie przeciwwskazanie to sadze ze lepiej nie ryzykować