Czy krwawienie nastąpi w terminie?

Witam, wczoraj, czyli w sobotę zapomniałam wziąć 5 tabletki z trzeciego tygodnia. Według zaleceń znajdujących się w ulotce zamierzam przerwać stosowanie reszty tabletek (2+ pominięta) z aktualnego blistra. Czy podczas 7-dniowej przerwy nastąpi krwawienie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie widzę powodu, dla którego krwawienie nie powinno wystąpić. Przyjęła Pani prawie całe opakowanie, więc błona śluzowa jamy macicy powinna przyrosnąć na tyle, aby miesiączka wystąpiła "jak zwykle".

Proszę pamiętać o tym, że przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni!