Czy krwawienie z odstawienia można nazwać drugą fazą cyklu?

Pod koniec marca zaczęłam przyjmowanie tabletek Limetic, jednorazowo, aby opóźnić miesiączkę, odstawiłam je w połowie maja, po kilku dniach miałam krwawienie z odstawienia. Czy mogę założyć, że jestem obecnie w drugiej fazie cyklu?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani dokładnych dat, ani typowej długości cyklu, więc ciężko stwierdzić w jakiej fazie cyklu Pani jest. Najprawdopodobniej w drugiej.