Czy mając angliomyolipoma można pić alkohol?

Dzień dobry, Jestem 30letnią kobietą i mam angliomyolipoma (16x13mm) na prawej nerce. Dostałam skierowanie na TK z kontrastem. Lekarz mnie uspokoił, że najprawdopodobniej jest to zmiana łagodna. Jednak mam dość nietypowe pytanie - sporadycznie, 1-2 razy w miesiącu wypijam lampkę wina lub piwo, mocniejsze alkohole jeszcze rzadziej, czy alkohol w przypadku posiadania takiego guza jest zakazany? Jak się ustrzec przed wzrostem angliomyolipoma? Czy tego typu guzy się uzłośliwiają? Dziękuję.

Witam!
Alkoholu powinniśmy unikać. Jednak żyjemy w kraju z wielowiekowymi tradycjami i czasem jest to bardzo trudne! Wg. mojej wiedzy alkohol, spożywany sporadycznie, nie powinien wpływać na tego typu zmiany. Jednak nie zachęcam.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.