Czy mam depresję? Gdzie z tym się zgłosić?

Mam 21 lat i 1,5 roku temu mój tata zmarł, a zaraz po tym rozstałam się z byłym mężem, a teraz każdego dnia jakaś czynność sprawia mi problem, aby ją wykonać. Apetyt strasznie mi się zmniejszył i praktycznie codziennie coś mnie boli, choć robiłam badania i jest wszystko OK. Mam zaburzenia lękowe, ciężko mnie jest skoncentrować się na czymkolwiek - to mogą być objawy depresji? Gdzie z tym się zgłosić?

Witam.
Domyślam się, iż nadal silnie przeżywa Pani stratę bliskiej osoby, dlatego codzienne funkcjonowanie wydaje się takie trudne. Proszę umówić się na wizytę z psychologiem. Jeśli uzna on konieczne wsparcie farmakologiczne (leki) Pani leczenia, to skieruje Panią do psychiatry.
Wizyty u psychologa i psychiatry są bezpłatne w placówkach, które mają podpisane umowy z NFZ.

Powodzenia i pozdrawiam