Czy mogę teraz bezpiecznie zażywać jakiś probiotyk?

W zeszłym roku przez kilka tygodni zażywałem probiotyki Multilac i Lactibiosive. W mojej diecie dominowały także duże ilości produktów mlecznych. Pod koniec roku wykryto u mnie nietolerancję laktozy (SIBO). Lekarka zaleciła mi Xifaxan (2x2), który stosowałem 7 dni. W związku z tym mam pytanie. Czy mogę teraz bezpiecznie zażywać jakiś probiotyk np. Alforex, który zawiera szczepy Bifidobacterium? Czy fakt, że wcześniej zażywałem probiotyki ma teraz jakikolwiek wpływ? Dodam, że zmagam się teraz głównie z nieprzyjemnym zapachem z ust.

Po przebytej antybiotykoterapii w przbiegu SIBO rozważa się stosowanie probiotyków - szczepów Bifidobacterium lub Saccharomyces boulardii, jednak wymaga to konsultacji z lekarzem prowadzącym.