Czy mogę współżyć bez prezerwatywy?

Witam, czy jak biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini to mogę normalnie współżyć bez prezerwatywy, czy jednak może dojść do zapłodnienia. Tabletki biorę już 4 tydzień. Dodam również, że w 3 tygodniu pojawiło się plamienie i mam już przez 9 dni i ból brzucha. Czy to jest normalne? Pierwszy raz biorę tabletki a jestem 3 miesiące po porodzie

Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Jednocześnie przypominam, że tabletki nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej dodatkowe plamienia zdarzają się często i na są powodem do niepokoju.