Czy mogłabym wziąć tabletki bez 7 dniowej przerwy?

Biorę aktualnie 2 blister tabletek antykoncepcyjnych Microgynon21. Są to moje pierwsze tabletki w życiu. Za tydzień powinnam zacząć 7 dniową przerwę. I tu się pojawia moje pytanie, ponieważ mam bardzo ważną uroczystość. Czy mogłabym wziąć tabletki bez 7 dniowej przerwy? 2 blistry pod rząd, a potem 7-dniowa przerwa? Czy jeszcze za wcześnie na to z racji tego, że biorę tabletki dopiero 2 miesiące? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tabletki antykoncepcyjne pozwalają na dowolne"ustawienie" krwawienia z odstawienia, także jest taka możliwość. Najlepiej jednak jest zapytać o to ginekologa w trakcie wizyty kontrolnej - on zna Pani stan zdrowia i będzie wiedział czy w Pani sytuacji jest to możliwe.