Czy moje dolegliwości to wynik stresu?

Witam serdecznie mam 22 lat jakos 2 lata temu po raz pierwszy zachorowałem balem się ludzi mialem leki itd lekarze upierali się że to depresja inni znów że to schizofrenia rok temu byłem hospatelizowany w szpita w szpitalu psychiatrycznym stwierdzono u mnie shizofrenie miałem straszne lęki pustkę w glowie 3 tyg później wypisalem się na własne rządzenie ponieważ ani trochę nie poczułem się lepiej po jakimś miesięcu wyjścia z szpitala wszystko minęło moje życie zaczęło się na nowo miałem humor brak pustki mogłem normalnie funkcjonować aż do dzisiejszego dnia co prawda tym razem nie mam żadnych leków ani tak zwanych zwid chodź odczuwam straszna pustkę w glowie emocjonalna brak uczuć cieszenia się z czekogolwiek ani jedna myśl nie przychodzi mi do głowy tak jakbym wg nie miał mysli i nie myślał dodam że miałem bardzo stresująca prace czy to może być wynik stresu ? Proszę o poradę z góry dziękuję już coraz mniej sobie z tym radze nie spotykam się z nikim praktycznie nie rozmawiam z nikim bo po prostu nie mam o czym przez ta cholerna pustkę.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Zacznę od tego, że nie jest możliwa diagnoza online.

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na obniżony u Pana nastrój, co wymagałoby ponownej/osobistej konsultacji diagnostycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania albo prywatnie) celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia m. in. psychoterapeutycznego.

Będąc w stanie obniżonego nastroju (prodepresyjnego/depresyjnego) najczęściej pojawia się problem niezadowolenia z samego Siebie, obniżeniu ulega jakość życia, pojawia się brak sensu życia oraz uczucie pustki, za słowami Pana:
"...odczuwam straszna pustkę w glowie emocjonalna brak uczuć cieszenia się z czekogolwiek... ."

Tak nie musi być!
Dobra wiadomość jest taka..., że mamy w życiu okresy wysokiego poziomu energii oraz ogólnych zdolności oraz przeciwstawne okresy spadku formy - i TO jest jak najbardziej w porządku.

O stanie chorobowym, można mówić, kiedy to okres obniżonego nastroju trwa dłuższy czas, co uniemożliwia prowadzenie zadowalającego życia.

Reasumując, proszę (już) nie czekać, samoistnie objawy nie miną, niezbędna jest konsultacja specjalistyczna.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605