Czy moje objawy wskazują na psychozę lub nerwicę?

W 2019 r. towarzyszył mi obniżony nastrój, chyba depresja - odczucie nostalgii, brak głębszej radości - tj. mniej śmiechu. Pewnego dnia zaczęłam coraz bardziej zauważać symbol X w teledyskach muzycznych - te iksy naprawdę tam jednak były, bo były napisane, ale też za symbol X mogłam uznać stojak pod keyboard, który składał się, wyglądał jak symbol X - po prostu bardzo zauważałam symbol X. Do tego w telewizji prowadzący debatę polityczną często patrzył w kamerę, a ja to także często zauważałam, wyłapywałam te momenty i wtedy było to dla mnie dziwne, niezwyczajne. Ponadto gdy oglądałam pewien teledysk muzyczny - wokalistka była według mnie bardziej energiczna niż zazwyczaj i to też było dla mnie w odczuciu dziwne, nietypowe jak dla tej wokalistki, można było odnieść wrażenie, że coś ją opętało - że to może jakieś opętanie - tej wokalistki jak i mnie, co do mnie nie jestem pewna. Proszę powiedzieć, czy powyższe objawy to nerwica, psychoza, depresja czy coś innego? Kobieta, 34 lata

Pani objawy mogą odpowiadać niektórym manifestacjom psychozy. Proszę skonsultować się z psychiatrą. Na podstawie dokładnego wywiadu lekarz będzie w stanie postawić diagnozę i ustalić strategię leczenia.