Czy moje wszystkie objawy mogą wskazywać na nerwicę?

Witam. Mam 21 lat, jestem kobietą i od jakiegoś czasu odczuwam wiele dolegliwości. Bóle brzucha, ucisk z lewej strony a na dole jakby pękające banki powietrza. Dodatkowo, kiedy tylko zjem jakikolwiek posiłek to od razu odczuwam potrzebę skorzystania z toalety. Lekarz przepisał mi tabletki na pracę jelit, ale po ich skończeniu nie odczuwam żadnej zmiany. W nogach i dłoniach czuję mrowienie a czasem dretwienie, częściej u nóg, w stopach. Brałam również magnez w tabletkach, ale dretwienie nie ustaje, pojawia się co kilka dni. Mam wrażenie, że ciągle szumi mi w uszach. Moje całe ciało ciągle pulsuje, a kiedy położę twarz na poduszce to czuję i słyszę intensywne pulsowanie. Czuję też jak mocno bije mi serce i aorta brzuszna. Byłam już u dwóch lekarzy a objawy nie mijają. Co robić? Czy to może być nerwica, tak jak przypuszczają obaj lekarze? Proszę o odpowiedź i radę, bo naprawdę zaczynam się obawiać o swoje zdrowie.

Dzień dobry!

Tak, po przeprowadzeniu badań ogólnych i wykluczeniu chorób somatycznych, należy rozważyć przyczyny w obszarze życia psychicznego i skonsultować się z psychoterapeutą oraz lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

Witam Panią,
Nie napisała Pani jakie badania były przeprowadzone.
Jeżeli nie robił Pan żadnych badań, to warto wykonać
badania profilaktyczne.
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Pani objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie lub psychoterapię.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne
o podobnym obrazie klinicznym, to znaczy, że Pana dolegliwości
wynikają np. ze stresu czy zaburzeń nerwicowych.
W takim przypadku zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl