Czy mojej ciąży nic nie zagraża?

Witam serdecznie. Mam 23 lata. 8 maja miałam ostatnią miesiączkę. Do stosunku doszło kolejno dnia 18, 21, 22, 23 maja. Wykonałam test ciążowy, a wizyta u ginekologa dnia 11 czerwca potwierdziła obecność ciąży. Niestety dnia 24 czerwca trafiłam do szpitala z lekkim plamieniem o kolorze brązowym. Lekarz określił to jako poronienie zagrażające, po czym podał D*** i S***.

W dniu następnym wykonano mi badanie transwaginalne, którego wynik podaje niżej: w jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy. GS - 7,7 mm = ok. 4 tyg. Brak widocznych struktur zarodka.

Wyniki badań laboratoryjnych: badanie ogólne moczu - flora bakteryjna dość liczna; morfologia: RBC-4.24 HCT-38.5 HGB-13.1 PLT-220 WBC-6.9. Kolejne badanie mam wykonać 30 czerwca.

Proszę o pomoc, obawiam się najgorszego. Czy to możliwe, aby zarodek jeszcze nie był widoczny? To moja 1 ciąża.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani! Na dzień dzisiejszt nie ma powodu do większego niepokoju. Wielkość jaja płodowego odpowiada 4. tygodniowi ciąży. Struktury zarodka widoczne są od ok. 5. tygodnia, podczas gdy już w 6 tygodniu uwidacznia się bijące serce. Proszę być dobrej myśli i zgłosić się na kolejne badanie ze spokojem.

W podanych badaniach niepokojąca jest obfita flora bakteryjna w moczu - warto byłoby wykonać posiew moczu i leczyć istniejącą infekcję układu moczowego. Poza tym wszystko jest prawidłowe. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.