Czy może to być objaw schizofrenii?

Dzień dobry. Obecnie leczę się na nerwicę i zauważyłem u siebie, że w głowie układam sobie scenariusze rozmów z kimś (osobami z pracy, rodziny itd.). Odpowiadam sobie na pytania oraz wyobrażam sobie jakby zareagowali - odczuwam w tym momencie dyskomfort psychiczny i lęk(depersonalizację). Moje pytanie brzmi czy może to być objaw schizofrenii? Pozdrawiam

Dzień dobry. Opisuje Pan objawy, które bardziej wskazują na stany lękowe i persewerację myśli. Wspomina Pan o leczeniu. Czy opiera się ono o farmakoterapię i oddziaływania terapeutyczne? Leki bowiem są tylko doraźnym rozwiązaniem i mogą niwelować częściowo objawy, jednak leczeniem właściwym, czyli eliminującym przyczyny i pozwalającym na powrót do równowagi, jest interwencja terapeutyczna. Jeżeli nie jest Pan pod opieką psychologa/psychoterapeuty, zachęcam do umówienia się na konsultację i podjęcie terapii. Pozdrawiam.