Czy możliwa jest zakrzepica żył u 20-latki?

Witam. Mam obawy. Mam żylaka przy kolanie. Prace stojąca. Rodzice i dziadkowie maja więc to genetyczne. W czerwcu bolała mnie lydka wystraszylam się i poszłam do lekarza. Ten znalazł 2 zakrzepy jeden w głębokiej drugi w żylaku. Wysłał mnie do szpitala. Tam zrobili ponownie doppler i radiolog nic nie znalazł zbadali ddimery 0.33. Wysłali do domu ale dali clexan 0.4 10 szt. Nastepnego dnia prywatnie udałam się na doppler tym razem obu nóg i także nic nie znaleźli. Po tygodniu d dimery i układ krzepnięcia w normie. Płytki krwi 330 a ddimery 0.13. Jestem panikara więc udałam się do chirurga naczyniowego prywatnie i także nic nie znalazł. Teraz jak powtórzyłam badania krwi układ krzepnięcia Crp ob w normie a d dimery 0.14. Mam pracę stojąca i ta noga czasem jest większa odrobinę od drugiej. Co mogę jeszcze zrobić? Bardzo się boję zatoru ;( nikt w rodzinie tego nie miał. Dodam że nie biorę i nie brałam hormonów. Mam wrażenie że niekiedy troszkę boli mnie ten żylak. Proszę o poradę. Bardzo dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane ćwiczenia mięśni łydek, w czasie odpoczynku unoszenie nóg, ewentualnie pończochy uciskowe (właściwie dobrane).
Pozdrawiam