Czy możliwe, że te leki już na mnie nie działają?

Witam. Od ponad roku leczę się na zaburzenia lękowe uogólnione z derealizacją. Przyjmowałam na początku citabax 10, potem 20 lecz nie dawało to większej poprawy. Od mniej więcej pół roku przyjmuję faxolet er 75mg. Mój stan faktycznie się poprawił. Od stycznia do kwietnia czułam jakbym wyleczyła się z tego, moje życie wróciło do normy. Jednak niedawno wszystkie objawy wróciły z dużą siłą. Z dnia na dzień poczułam się gorzej, wrócił nieuzasadniony lęk i silna derealizja, z którą nie umiem sobie poradzić. Nie miałam żadnej stresującej sytuacji ostatnio albo czegoś co mogłoby spowodować nawrót choroby. Pytanie brzmi, dlaczego nagle znowu czuję się jak na początku leczenia, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Czy jest możliwe że przyzwyczaiłam się do tych leków i już nie działają na mój organizm? Czy mogę brać dodatkowe leki razem z faxoletem er 75mg? Dziękuję za wszelką pomoc. Kobieta, 21 lat.

Dzień dobry,

możliwe, że przyszedł czas na zmianę leków lub dostosowanie dawek - aby to ustalić, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam,