Czy można łączyć Hydroksyzynę z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Dzień dobry, chciałam się zapytać czy stosowanie zoloft, hydroxyzinum oraz antykoncepcji hormonalnej doustnie zoely jednocześnie może być podstawą do niepożądanych interakcji leków i czy stosowanie ww leków może obniżyć działanie antykoncepcji? W ulotkach nie znalazłam przeciwskazan ale wolę się upewnić. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pomiędzy hydroksyzyną, lekiem Zoloft (substancja czynna Sertralina) a antykoncepcją Zoely (Nomegestrol + Estradiol) nie występują interakcje. W związku z tym wspomniane przez Panią leki nie powinny powodować osłabienia antykoncepcji. Proszę także pamiętać, że każde stosowanie leku, a w szczególności kilku naraz należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, gdyż wystąpienie interakcji lekowych, jest trudne do zidentyfikowania dla danej osoby.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zoloft-charakterystyka-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/hydroksyzyna-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.