Czy można mieć tasiemca, jeżeli nie je się mięsa?

Dzien Dobry. Jestem mloda kobieta,od pewnego czasu mam mdlosci przez caly dzien,nie jest to ciaza. Obawiam sie ze to tasiemiec jednak nie jadam miesa,czy to mozliwe?

Witam serdecznie. Zarażenie się tasiemcem bez spożycia mięsa byłoby dość trudne, nie mniej jednak jaja tego pasożyta mogą znajdować się we wszystkich potrawach mających jakikolwiek kontakt wcześniej z zainfekowanym mięsem. Warto zgłosić się do gastrologa by w pierwszej kolejności wykluczyć bardziej przyziemne możliwości.