Czy można suplementować wit. D3 K2 podczas leczenia preparatem Brilique?

Czy można suplementować wit. D3 K2 podczas leczenia preparatem Brilique? Jeśli tak, to jakie dawki?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Brilique jest lekiem na receptę, w sprawie stosowania dodatkowych suplementów radziłabym poradzić się lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Dzień dobry,

witaminę D3 zaleca się każdemu w naszej strefie klimatycznej. Rekomendowana dawka to 2tysiące jednostek, aczkolwiek warto przed rozpoczęciem suplemetacji zbadać sobie jej poziom we krwi i wówczas ustalić odpowiedni poziom dawki.

Pozdrawiam