Czy można zmniejszyć biust na NFZ?

Mam 21lat i mam duży bius już od kilku lat nowa miseczkę E ale wazę zaledwie 45 kg odczuwam bóle w plecak i kręgosłupie przez to ze są duże obciążają mnie i się garbie straciły swój krzątały są obwisłe bardzo chciała bym je zmniejszy. Czy jest szansa Ze zrobili by mi to na NFZ?

Lek. Paweł Szadkowski

Redukcja piersi musi być większa niż 2 kg na jedną pierś - niewielki przerost lub opadnięcie piersi bez dodatkowych dolegliwości jest traktowane jako zabieg estetyczny. Skierowanie na zabieg zmniejszenia piersi może wystawić ortopeda, neurolog dermatolog oraz psychiatra.