Czy nadal jestem zabezpieczona przed ciążą jeśli krwawienie prawie nie wystąpiło?

W trzynastym dniu zazywania tabketek Jasmin wystapilo plamienie, pozniej lekkie krwawienie. Trwalo to jakies 3-4 dni. Kiedy zakonczylam tabketki, krwawienie z odstawienia (7 dniowa przerwa)prawie nie wystapilo. Po przerwie kontynuuje kokejne opakowanie. Zmienilam odzywiania, obecnie przygotowywuje sie do zawodow sylwetkowych, dwa miesiace na diecie. Mam pytanie czy nadal jestem zabezpieczona przed ciaza? Martwi mnie ten nieregularny cykl I nie wiem jak to sie ma do skutecznosci moich pigulek. Z gory dziekuje za odpowiedz, Pozdrawiam Agnieszka

Dzień dobry, jeżeli tabletki były brane prawidłowo i żadna z tabletek nie została pominięta to jest Pani zabezpieczona. Jeżeli taka sytuacja powtórzyłaby się, proszę zgłosić się do ginekologa, być może będzie konieczna zmiana leku.