Czy należy wykonać badanie USG tarczycy?

Witam.Jezeli zrobilem wyniki krwi na tarczyce I raz wyszly ze norma jest przekroczona o 20punktow ponad widelki a po kilku tygodniach zrobilem wyniki krwi na tarczyce I wszystko bylo w normie.Pytanie moje jest nastepujace.Zrobic usg tarczycy?

W takim wypadku skoro wyniki hormonów tarczycy wcześniej były nieprawidłowe trzeba by wykonać badanie USG tarczycy celem dokładnej oceny struktury miąższu tarczycy.