Czy napady padaczki ustąpią?

Witam Mój syn ma 13 lat i zdiagnozowaną padaczkę -napady nieświadomości,konsultowaliśmy się z dwoma neurologami.Jeden dał skierowanie na rezonans i badania (kreatynina,Ca,TSH,FT3,FT4).Drugi przepisał orfiril 300 i żadnych badań .Nie wiem co mamy robić zacząć brać leki czy poczekać na wszystkie wyniki(rezonans za 4 m-ce) .Słyszałam że takie napady z czasem mogą same ustąpić a jak zaczniemy brać leki to już na pewno na kilka lat, i jeszcze te skutki uboczne mnie przerażają . Pozdrawiam

Proszę uzgodnić postępowanie z NEUROLOGAMI. Każdy z nich chętnie zobaczy wyniki zleconych badań
Jak wynik EEG? Jak częste napady "wyłączeń świadomości? Od jak dawna??
Badanie MRI ma znaczenie, ale napady należy leczyć
pozdrawiam

Napady nieświadomości u dziecka należą wg klasyfikacji ILE do padaczek pierwotnie uogólnionych.Posiadają określoną patologię zapisu eeg znamienną dla tego rodzaju padaczki.
Rozumiem ,że jest to jedyny rodzaj napadów występujących u dziecka ( czasem napady nieświadomości towarzyszyć mogą innym rodzajom zespołów padaczkowych gdzie występują również inne klinicznie napady ) Podstawę do rozpoznania stanowi wywiad kliniczny obraz napadów oraz charakterystyczny obraz zmian w zapisie eeg.
Wykonanie badania NMR głowy nie powinno odraczać decyzji o rozpoczęciu leczenia p/padaczkowego
Preparaty kwas .walproinowego (tu Orfiril) ,sa lekami z wyboru w tym rodzaju padaczki Szybkie zastosowanie leczenia jest niezmiernie ważne zwłaszcza u uczącego się dziecka.( każdy napad nieświadomości zaburza tok myślenia.
Uwaga na bodźce świetlne-wrażliwość na fotostymulacje w tym rodzaju padaczki.
Pozdrawiam ciepło