Czy nie czekać na partnera po rozstaniu?

Witam. Mam ogromny problem,rozstalam się z chłopakiem miesiąc temu, pisze mi ciągle ze mam sobie szukać innego i o nim zapomnieć. Innym do okola mówi ze mnie kocha, ale narazie nie chce ze mną być, może później. Lecz do tej pory nie napisał mi ze ani mnie nie kocha ani ze mu nie zalezy. Dodam ze mam u niego swoje rzeczy i ani razu nie wspomniał abym je zabrala. Co mam zrobić? Odpuścić i poczekać a on zatesknisz czy dalej pisać?

Witam, napisała Pani że rozstała się z chłopakiem. Usłyszała Pani że ma sobie znaleźć innego a z drugiej strony dotarły do Pani informacje że były chłopak mówił że Panią kocha ale nie chce w tej chwili z Panią być. Wciąż zależy Pani na byłym chłopaku, zastanawia się Pani czy jest możliwy powrót do związku. Poprzez rozmowy, wiadomości sms, wyraziła już Pani to co czuje. Rozumiem że trudno pogodzić się Pani z tą sytuacją, natomiast warto by było zwrócić uwagę na siebie i zająć się własnymi potrzebami. Spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiać, zająć się czymś co Pani lubi. Oderwać się od trudnych myśli, obniżyć napięcie i stres. Może Pani się zwrócić do bliskich sobie osób, psychologa, jeżeli chce porozmawiać na ten temat. Pozdrawiam serdecznie

Witam
z Pani opisu wynika, że w pewnym momencie waszego związku została podjęta decyzja o rozstaniu którą wspólnie zaakceptowaliście. Bez względu na to co jest prawdziwa przyczyną aktualnej postawy pani byłego partnera pewne jest, że na ten moment nie wyraża chęci kontynuowania związku.

Aby związek mógł być zdrowy i udany potrzebna jest zdecydowane postanowienie o chęci tworzenia bliskiej relacji oraz determinacja w dbaniu o niego na wypadek pojawienia się przeciwności. Jeśli teraz Pani partner nie jest pewny swoich uczuć i przystał na rozstanie i nie robi nic abyście do siebie wrócili radziłbym skoncentrować się na swoich potrzebach i zacząć budować swoje życie od nowa. Radzę tak z dwóch powodów.

1. Zgodnie z reguła wpływu społecznego R. Cialdiniego określaną regułą niedostępności wszystko co możemy mieć na wyciągnięcie ręki traci na subiektywnie postrzeganej wartości, zaś to co staje się dla nas niedostępne zyskuje na niej. Im mocniej będzie Pani naciskać na powrót, tym bardziej będzie Pani tracić w oczach swojego byłego partnera.

2. Na wypadek ostatecznego rozstania, już teraz koncentrując się na własnych potrzebach oraz tworzeniu własnego niezależnego życia, lepiej się Pani do tego przygotuje.

Na wypadek chęci wspólnego, dokładniejszego przeanalizowania problemu zapraszam do kontaktu on-line.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia