Czy obecność pęcherzyka ciążowego świadczy o ciąży?

Potrzebuje szybkiej pomocy ! Byłam u ginekologa i powiedział mi że jest pecherzyk prawdopodobnie ciążowy . Biorę tabletki kontrasept ... Krwawienie z odstawienia miałam 11 sierpnia dzisiaj skończyłam kolejne opakowanie .. dodam że nie zapomniałam żadnej tabletki... Jak to możliwe? Czy może to być coś innego?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Bardzo rzadko może się coś takiego wydarzyć. Jednak w takim razie przez rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych powinna Pani upewnić się czy jest Pani w ciąży, ponieważ nie wolno w takiej sytuacji stosować antykoncepcji.