Czy ochrona antykoncepcyjna jest utrzymana?

Witam, biore tabletni vinin mini niestety bylam na wakacjach i z pospiechu przy pakowaniu nie wzielam ich, z tego powodu mialam 7 dniowa przerwe w rozowych tabletkach natychmoiast po powrocie wzielam odpowuednia tabletkę tak jakbym brala je caly czas. Czy ochrona jest utrzymana?

Lek. Paweł Szadkowski

Ochrona nie jest utrzymana. Sugeruję stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną i udać się do swojego ginekologa w celu uzyskania dalszych zaleceń.