Czy ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona ze względu na picie alkoholu?

Witam, Stosuje tabletki antykoncepcyjne Yaz. Tabletke zazywam o godzinie 22. Ostatnio od godz 19 do 23 pilam alkohol, dwa 0,5l piwa oraz trzy kieliszki wodki. Czy ochrona antykoncepcyjna moze byc zmniejszona, ze wzgledu na picie alkoholu zaraz po zazyciu tabletki? Bardzo prosze o odpowiedz, slyszalam rozne opinie.

Renata GrzechociĹska

Witam!
Spożywanie alkoholu nie wpływa bezpośrednio na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Problem pojawia się wówczas kiedy po przyjęciu tabletki występują wymioty, wtedy pigułka po prostu nie zdąży się wchłonąć.
Pozdrawiam