Czy ochrona jest zmniejszona?

Tabletki M*** biorę od 7 miesięcy. Poprzednie opakowanie zużyłam prawidłowo całe, oprócz ostatniej tabletki (zdarzyło mi się  to pierwszy raz, musiałam wyjechać i nie zabrałam ze sobą tabletek). Tak wiec pominęłam ostatnią tabletkę, nie miałam dostępu do internetu ani do ulotki i nie miałam pojęcia co w takiej sytuacji zrobić. Postanowiłam zrobić normalną przerwę, nie wliczając w to dnia w którym nie zażyłam tabletki... Wykres wystąpił prawidłowo. Od piątku zaczęłam brać nowe opakowanie. W sobotę (zażyłam tutaj drugą tabletkę z nowego opakowania) miałam stosunek(partner miał prezerwatywę, ponieważ spodziewałam się że odporność jest zmniejszona), jak na pech, prezerwatywa pękła. Nie mam pojęcia co teraz? Czy jest możliwość ciąży? Proszę o szybką odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku pominięcia ostatniej tabletki należy od razu rozpocząć nowe opakowanie. Jest to optymalne postępowanie w większości preparatów.

Jeśli po pominięciu została wykonana prawidłowa przerwa z typowym krwawieniem z odstawienia to wydaje się, że w przypadku prawidłowego rozpoczęcia następnego opakowania skuteczność antykoncepcji nie powinna być zmniejszona, gdyż minęło ponad 9 dni.

W tym cyklu przy prawidłowym stosowaniu preparatu antykoncepcyjnego, skuteczność antykoncepcyjna powinna już być pełna.