Czy pilates może pomóc przy bólach kręgosłupa?

Witam serdecznie, chciałbym dowiedzieć się czy pilates jest dobrym rozwiązaniem na bóle kręgosłupa spowodowane kilkuletnim siedzeniem przy biurku (ok. 14h dziennie) przy jednoczesnym zaniedbaniu swojej kondycji. Na jakich ćwiczeniach warto się skupić/oprzeć swój trening? Jestem mężczyzną w wieku 28 lat. Kiedyś uprawiałem sporo sportów, jednak od kilku lat zaniedbałem to całkowicie. Czy pilates to dobre rozwiązanie na wzmocnienie mięśni kręgosłupa i "powrót" do sportu? Z góry dziękuję. Przemek

Pilates jako forma reedukacji stabilizatorów głębokich został wymyślony z przeznaczeniem dla tancerzy, zwłaszcza baletu. Zakłada wzmocnienie stabilizacji przy nadmiernej mobilności stawów. W Pana przypadku najlepszy jest na początek spokojny ruch aerobowy np. marsz lub ćwiczenia.
Proszę zobaczyć:
https://www.youtube.com/watch?v=H5_MTAp9Fgg
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki