Czy plamienie wyklucza ciążę?

We wtorek wzięłam po 48 godzinach tabletkę Escapelle. Dzisiaj dostałam krwawienia i boli mnie podbrzusze. Okres normalny powinnam dostać 19, a najpóźniej 22 stycznia. Czy to plamienie może wykluczyć ciążę, a jest przygotowaniem do okresu? Czy może dostałam dużo wcześniej miesiączki przez dużą dawkę hormonów? Dodam, że nie miałam jakiś skutków ubocznych po escapelle. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią krwawienie najpewniej jest konsekwencją przyjęcia Escapelle. Proszę jednak pamiętać, że wystąpienie krwawienia nie wyklucza ciąży w 100%. W celu ostatecznego potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.