Czy po tym stosunku z mężem jest możliwa ciąża?

Witam, miałam stosunek z mężem półtora miesiąca temu - analny - nie było żadnego kontaktu z pochwą czy wargami sromowymi. Od tego czasu nie było żadnego stosunku. Obecnie mam bóle w podbrzuszu, ciągły, i przezroczysty śluz, i brak miesiączki. Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość ciąży? Kilka miesięcy temu miałam problemy z nieregularnym okresem, spóźniał mi się 2 miesiące. Ostatnim czasem również dużo się stresuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosunek analny nie skutkuje ciążą pod warunkiem, że nasienie po ejakulacji nie spłynie do pochwy. Niemniej takie przypadki są rzadkie i raczej mało prawdopodobne. Skoro wspomina Pani, że nie było możliwości kontaktu spermy z drogami rodnymi, to zapłodnienie w wyniku seksu analnego można zdecydowanie wykluczyć.

Jeżeli to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy przez tak długi czas nie pojawia się krwawienie menstruacyjne, to zdecydowanie nie powinna Pani zwlekać z wizytą u ginekologa. Stres faktycznie może przyczyniać się do opóźnień miesiączki, jednak nie w takim stopniu.

Więcej informacji na temat zaburzeń cyklu i braku menstruacji w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.