Czy po zmianie tabletek ich działanie antykoncepcyjne jest od razu pełne?

Witam, mam takie pytanie. Zmieniłam tabletki z R*** na M***. Pani ginekolog powiedziała, że to nowe opakowanie mogę przyjąć w pierwszy dzień miesiączki, a że miałam wtedy 7-dniową przerwę, powiedziała, że mogę również przyjąć nową tabletkę z opakowania po tej 7-dniowej przerwie. Tak zrobilam, to był 5. dzień miesiaczki, ale te tabletki są oznaczone cyframi zgodnie z dniami tygodnia. Wzięłam tę pierwszę tabletkę w piatek, a nie niej była cyfra 1. Czy mimo to antykoncepcja jest 100 %, czy muszę stosować dodatkową antykoncepcję?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Wszystkie tabletki z opakowania mają dokładnie taki sam skład. Nie ma więc większego znaczenia dla Pani organizmu, która tabletkę danego dnia Pani przyjmie. Podpisy mają jedynie ułatwić wczesne zauważenie pominiętej tabletki.