Czy pojawienie się plamienia u osoby stosującej tabletki Elin jest normalne?

Witam.Od ponad roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Elin, zaczęłam je przyjmować,ze względu na to, że pół roku po porodzie miałam okres miesiąc czasu i ginekolog uznał że tabletki to najlepszy pomysł. Na początku wszystko było ok. Teraz w połowie opakowania dostałam plamienia, poszłam z nim do ginekologa, który badając mnie stwierdził że nie jestem na nic chora. Plamienie zaczęło być bardziej obfite i teraz po wzięciu ostatniej tabletki pojawilo się plamienie z odstawienia. Czy to normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Jako działanie niepożądane mogą występować krwawienia miedzymiesiaczkowe. Proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego