Czy pominięcie 1 tabletki zaburzy skuteczność antykoncepcji?

Biorę sidratella 30 od6 lat. Zaczęłam nowy blister zapomniałam wziąć 7tabletki. Zorientowałam się dopiero przy 11 tabletce wtedy wzięłam podwójna dawkę. Jakie jest ryzyko że antykoncepcja nie działa? Stosunek był w tygodniu przed rozpoczęciem opakowania

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

każde nieprawidłowe stosowanie antykoncepcji niesie ryzyko ciąży i w takim przypadku trzeba się z tym liczyć. W opisanej sytuacji najlepiej byłoby, gdy zaczeka Pani do krwawienia z odstawienia, gdyby się jednak takie nie pojawiło, trzeba będzie wykonać test ciążowy, którego wynik potwierdzi lub wykluczy jej rozwój.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-antykoncepcja-bez-skutkow-ubocznych

https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.