Czy powinnam się martwić spadkiem płytek krwi w 35. tygodniu ciąży?

Dzień dobry, mam 29 lat, jestem w 35 tyg.ciąży, odebrałam wyniki z morfologii: WBC 7,58; RBC 3,76; HGB 12,5; HCT 36,7; MCV 97,6; MCH 33,2; MCHC 34,1; MPV 12,3; PLT 149. Mój lekarz ginekolog kazał mi się skonsultować z wynikiem PLT miesiąc temu wynosił 170. Czy powinnam się martwić spadkiem płytek krwi?

Aleksander Ropielewski

Należy kontrolować poziom płytek oraz enzymów wątrobowych a także ciśnienia krwii. Na chwilę obecną wyniki są w normie.