Czy powinnam się zmartwić tym wynikiem usg?

Z dzisiejszego wyniku USG dowiedziałam się o izoechogennym, lutym niejednorodnym guzku że zwapnieniami 8x8x9mm. Pojedyncze lite guzki4mm. Unaczynienie obwodowe. Przepływ miaższowy wzmożony. Obustronnie obszary hypoechogenne,lite, słabo wydzielające się od otoczenia. Czy powinnam się bać? Wizytę mam wyznaczoną na kwiecień. Proszę o odpowiedź

Nie napisała Pani jakiego narządu dotyczy ten opis USG. Przypuszczam, że tarczycy. Taki opis wskazuje na wole guzkowe tarczycy bez ewidentnych cech złośliwości. Wynik należy skonsultować z endokrynologiem, które w przypadku jakiś wątpliwości może zalecić biopsję cienkoigłową największego guzka tarczycy (skrajna średnica diagnostyczna około 1 cm).