Czy powinnam wycofać się z tej relacji?

Dla swojego i jego dobra powinnam wycofać się z tej relacji? Bardzo go potrzebuję, ale nie chcę obarczać, bo zdaję sobie sprawę ze bardzo ciezko pokochać jest człowieka w depresji, ze to bardzo duze wyzwanie. Kiedy jest ze mną jest czuły i opiekunczy, stara się mnie zrozumiec, ale wiem ze ma wątpliwości. Nie wiem jak z nim rozmawiać, abysmy podjeli wspólnie słuszna decyzję. Czuję się krucha i bezradna, zupełnie jak dziecko...

Witam Panią. Jeśli to Pani jest w depresji to proszę wziąć pod uwagę fakt, że Pani sposób patrzenia na różne aspekty w obecnej rzeczywistości jest specyficznie zmieniony. Dowodem na to może być poczucie, że obciąża Pani bliską osobę. Czy on też tak to odbiera? Proszę pamiętać, że ta osoba ma własną decyzję. Jeśli postanawia z Panią być to znaczy, że relacja z Panią jest dla niego ważna. Pani również bardzo przydaje się bliskość (o czym napisała Pani w swoim poście). Ona jest również bardzo ważnym czynnikiem leczącym w depresji. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Jeżeli obecnie ma Pani depresję, to patrzy Pani na świat jak przez zabrudzone okulary; Pani percepcja jest zniekształcona. Jeżeli Pani partner chce z Panią być, to warto jego decyzję uszanować, ma do niej prawo. Pani także przyda się bliskość - jest to zresztą jeden z czynników leczących.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią
Nie widzę powodu, dla którego miałaby Pani
„wycofać się z tej relacji”.
Relacja ta jest natomiast jednym z wielu
powodów, dla których warto uporać się
z depresją, która jak widać rujnuje Pani życie.
Dlatego zachęcam Panią do terapii psychologicznej,
która jest najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania problemu.
Jako zdrowa osoba będzie mogła Pani
spojrzeć na siebie i swojego partnera
z odpowiedniej perspektywy, a następnie stworzyć
z nim satysfakcjonujący związek i zacząć nowy
etap w życiu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie