Czy powinnam zaprzestać stosowania plastrów przy łysieniu plackowatym?

Witam, dziś stwierdzono u mnie łysienie plackowate i dziś przypada dzień naklejenia plastra Evra. Byłoby to drugie opakowanie. Czy lepiej zrobić przerwę w stosowaniu plastrów czy dalej kontynuować ten sposób antykoncepcji? Niestety nie mam pewności co jest przyczyną łysienia a nie chciałabym pogorszyć tego stanu.

Lepiej byłoby zrezygnować z hormonalnej stymulacji organizmu do czasu wyjaśnienia przyczyny łysienia. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.