Czy przerwa na krwawienie może zostać skrócona?

Dzień dobry, biore tabletki Axia 0,02 mg 3 mg, czy mogę skrócić 7 dniową przerwę w opakowaniach do 4 dni?
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Według producenta może Pani skrócić 7 dniową przerwę,ale nie można jej wydłużać. Poniżej wysyłam fragmenty, na ten temat, z ulotki leku:

"Aby zmienić dzień wystąpienia krwawienia na inny dzień tygodnia, można skrócić 7-dniową przerwę w przyjmowaniu tabletek o dowolną liczbę dni. Im krótsza przerwa w przyjmowaniu tabletek, tym większe prawdopodobieństwo, że nie wystąpi krwawienie z odstawienia; niewielkie krwawienie lub plamienie śródcykliczne może wystąpić w czasie stosowania następnego opakowania preparatu"

"Jeżeli pacjentka przyjmuje tabletki zgodnie z instrukcją, krwawienie z odstawienia rozpocznie się w

tygodniu przerwy. Jeżeli zachodzi potrzeba zmiany tego dnia, należy skrócić okres przerwy (ale

nigdy nie wydłużyć — 7 dni to okres maksymalny!). Jeżeli na przykład okres przerwy normalnie

zaczyna się w piątek, a pacjentka chce zmienić ten dzień na wtorek (3 dni wcześniej), należy

rozpocząć nowy blister 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeżeli bardzo skraca się okres przerwy (3 dni

lub krócej) może się zdarzyć, że w tych dniach krwawienie w ogóle w tym czasie nie wystąpi.

Może pojawić się plamienie"

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska