Czy przy moich chorobach powinnam brać kwas foliowy, jeśli tak to jaki najlepiej?

Dzień dobry, jestem w 6 tygodniu ciąży, która nie została jeszcze potwierdzona przez ginekologa. Mam hiperprolaktynemię - w sierpniu poziom 40 (max granica 25), niedoczynność tarczycy (poziom 3,41 także w normie) i 5 razy za wysoki poziom DHEA-s, ciężki niedobór witaminy D. Jutro mam usg kanału rozrodczego i brak dostępu do mojej pani ginekolog przez najbliższe 3 tyg. W związku z tym bardzo proszę o polecenie dobrego ginekologa ze specjalizacją endokrynologiczną na terenie Łodzi. I czy przy moich chorobach powinnam brać kwas foliowy, jeśli tak to jaki najlepiej? Na co dzień przyjmuję Euthyrox N88, witaminę D 2000j.m.

Lek. Tomasz Budlewski

jest wbrew pozorom sporo lekarzy o tych dwóch specjalizacjach, proponuję wybrać takiego który pracuje także w 1 z dwóch ośrodków klinicznych mieszczących się w Łodzi. czy przed ciążą był przyjmowany kwas foliowy? sądzę że kwas foliowy w dawce 0,4 mg - profilaktycznej