Czy są szanse wyleczenia guza na płucu niedrobnokomórkowego z naciekiem na serce?

Dzień dobry chciałam zapytać czy są szanse wyleczenia guza na płucu niedrobnokomórkowego z naciekiem na serce nie ma przerzutów na inne narządy ,ale nie ma możliwości usunięcia guza.Czy sama chemioterapia daje szanse na wyleczenie czy są może inne sposoby proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Rak niedrobnokomórkowy płuca cechuje niestety mała podatność na chemioterapię. Wybór metody leczenia zależy od zaawansowania nowotworu, ale duże znaczenie ma też wydolność poszczególnych narządów i stan ogólny. Chemioterapia jako wyłączna metoda jest stosowana w leczeniu paliatywnym. Jeśli chodzi o informacje dotyczące rokowania najlepszych informacji udzieli pani lekarz prowadzący, który posiada kompletną dokumentację medyczną i wgląd w obraz kliniczny.