Czy ta arytmia jest niebezpieczna?

Dzień dobry. Cierpię na arytmię komorowa. Dwa miesiące temu urodziłam dziecko a w ciąży ta arytmia mi się nasiliła. Teraz mniej ja odczuwam ale została ze mną niestety biorę isoptin 4o 3*1 bo kardiolog wyraził zgodę i podobno to jest lek klasyfikacji L2. Niestety mam też nerwice lękową. Wiem ze ta arytmia komorowa jest niebezpieczna. Kardiolog mnie uspakaja ze mam zdrowe serce i dla mnie nie jest groźna. Jednak przeczytałam że może skończyć się nawet zatrzymaniem akcji serca bądź zawałem. Proszę powiedzieć czy faktycznie tak jest? Mój holter z 05.02 to:rytm prowadzący: hr max minutowy:158, hr średni minutowy:97, hr min. Minutowy 68 hr max chwilowy 182, hr min chwilowy 61, tachykardia 1988 wartość max 148(1/min). Arytmię komorowe: liczba wzorców 1 liczba pobudzeń 869(0.6%) pojedyncze 869. Pary0, trójki 0 Czy to jest bardzo niebezpieczne? Powiem szczerze że boję się w nocy zostać sama w domuz niemowlęciem .Bardzo proszę o odpowiedz. Wizytę mam dopiero u kardiologa.

Witam Panią,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pani choroby serca a lekarz stwierdził

u Pani nerwicę lękową, to zapewne tak jest.

Objawy, które Pani opisuje często występują przy zaburzeniach lękowych

Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają różnych objawów

somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie

serca, przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,

które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych przez Panią zaburzeń.

Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie zaburzeń lękowych.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich konsekwencje,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich psychicznymi i somatycznymi

konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/