Czy tabletka zdążyła się wchłonąć, zanim zwymiotowałam?

Witam. Wczoraj 1,5 godz. po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej, źle mi się odbiło i troszkę zwymiotowałam. Ilość tego była jak po wylaniu kieliszka. Tabletki nie było w wymiotach. Czy w tym czasie tabletka mogła się rozpuścić w żołądku i wydostać w postaci płynnej z wymiocinami? Dzwoniłam do swojego ginekologa i powiedział, że jeśli nie było tabletki, to nie mam się o co martwić, ale ciągle siedzi mi to w głowie i nie jestem pewna.  Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rzeczywiście, jeśli tabletki nie było, to ryzyko ciąży nie powinno być zwiększone.