Czy tabletki hormonalne coś zmienią?

Mam 22 lata i zaczęłam współżyć dość późno. Mój pierwszy raz nie był bolesny ale 5 następnych tak. Problem polega na tym, że podczas stosunku nie czuje nic. Zero, jakbym grała w siatkę albo telewizje oglądała. Nawet podniecenia nie odczuwam. To jest mój drugi partner ale z pierwszym miałam to samo. Przed rozpoczęciem współżycia dwa razy miałam grzybice pochwy i przyjmowałam jakieś globulki. Czy to może być przyczyną tego, że nic nie czuję? Zamierzam zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne. Czy one coś zmienią? Proszę o rade;-(

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletki raczej nie polepszą jakości Pani życia seksualnego. Kobiety zwykle narzekają na obniżone libido, jako niepożądany skutek ich zażywania. Myślę, że Pani problem leży bardziej w sferze psychiki niż hormonów. Powinna Pani porozmawiać ze swoimi partnerami o swoich problemach, spróbować dłuższej gry wstępnej, tak by przystąpić do właściwego stosunku będąc maksymalnie podnieconą. Jeżeli stosunkowi towarzyszą nieprzyjemne doznania- tarcia czy podrażnienia, które uniemożliwiają czerpanie przyjemności- należy użyć specjalnego lubrykatu, który zwykle zwiększa przyjemność kobiety ze stosunku, szczególnie gdy używana jest prezerwatywa. Jeżeli nie czuje Pani podniecenia, to siłą rzeczy pochwa nie będzie dostatecznie nawilżona. Czasem młode kobiety potrzebują dużo czasu, aby rozbudzić w sobie namiętną kochankę, nie wszystko przychodzi od samo i od razu. Proszę się nie zrażać, a z drugiej strony nie robić nic na siłę.

Pozdrawiam serdecznie!